Вашиот точен хороскоп

Дознајте повеќе што ќе ви се случи утре

ASTRO на 149444, 236 МКД/неделно

Овен – Марс

Марс. Оваа црвена мала планета штити два хороскопски знака - Овен. Првите се исто толку воинствени како и самиот Марс. Што се однесува до ...

Марс Марс

Бик, Вага – Венера

Венера е симбол на убавина и добро расположение, затоа луѓето од Вага, кои оваа планета ги штити, знаат многу за благодатта, стилот и обожаваат уметност. Затоа ...

Венера Венера

Близнаци, Девица – Меркур

Меркур е планетата најблизу до Сонцето. Во исто време е многу топло и ладно, затоа симболизира еден вид безопасна дуалност...

Меркур Меркур

Рак – Месечина

Месечината го штити Ракот. Ова е случај кога можете да утврдите колку ќе биде успешен одреден ден од страна на државата Месечина. Месечината е најблизу до Зе...

Месечина Месечина

Лав – Сонцето

Сонцето е неверојатна моќ. Сега сјае, понекогаш се крие зад хоризонтот, затоа Лавовите се исти. Тие се или добри или не. Тие можат да бидат себични и да им да...

Сонцето Сонцето

Шкорпија – Плутон

Плутон - скорпиите имаат тенденција кон духовност и во нивните животи се занимаваат и со професии со поголема вредност. Плутон е планета на моќ над толпата, а во ...

Плутон Плутон

Стрелец – Јупитер

Јупитер е најголемата планета во Сончевиот систем. Има позитивен ефект врз перцепцијата на светот и врз емоциите. Затоа, во ...

Јупитер Јупитер

Јарецот – Сатурн

Сатурн е убав, мудар и голем. Тој е трпелив, силен во духот и не запира пред тешкотиите. Истото може да се каже и за Јарецот со Водолија, што зависи од Сатурн ...

Сатурн Сатурн

Водолија – Ураниум

Ураниум. Знакот на Водолија бара иновации, Уран претставува промена и пресврт. Ураниумот е често осип, предизвикувајќи вознемиреност ...

Ураниум Ураниум

Риби – Нептун

Нептун, планетата на божественоста, приноси нерационалност, уметнички дух, емпатија кон умовите на другите и екстаза во животот на Рибите ...

Нептун Нептун
Прочитајте го целиот хороскоп